Aktualności

XXII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

28 lutego 2017 11:17, kategoria: Aktualności

W dniu 16 lutego 2017 roku w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie, odbyła się XXII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej. Celem olimpiady było popularyzowanie problematyki obrony cywilnej oraz przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Uczestnicy musieli wykazać się posiadaniem wiadomości dotyczących m. in. zarządzania kryzysowego, udzielania pierwszej pomocy, przepisów o ruchu drogowym, czy ochrony przeciwpożarowej. Pomimo iż liczył się wspólny wynik, każdy biorący udział w eliminacjach musiał sam rozwiązać test składający się z 45 pytań.

Pierwsze miejsce zajęli Agata Studenta i Daniel Thimm reprezentujący Zespół Szkół w Biskupcu.Drugie miejsce zajęły Sandra Gajcy i Marta Murawska, uczennice z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.Trzecie zaś Kacper Słowikowski i Adam Wieśniak z Zespołu Szkół Rolniczych   w Smolajnach.

Organizatorem Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Za eliminacje powiatowe odpowiadał Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego  w Olsztynie.

Autor Adam Decyk


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top