Aktualności

Dzień Otwarty’2017 w Zespole Szkół Rolniczych

5 maja 2017 00:16, kategoria: Aktualności

24 kwietnia otworzyły się podwoje w Zespole Szkół Rolniczych im. bpa Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach. W organizację Dnia Otwartego zaangażowała się cała społeczność szkolna. Nauczyciele i uczniowie przedstawili i zaprezentowali gimnazjalistom aktualne kierunki kształcenia i kursy organizowane przez naszą szkołę.

   W otwarte o  godz. 12.00  szkolne podwoje  wstąpili  gimnazjaliści – przyszli uczniowie naszej szkoły.  Gości powitała  Joanna Maziuk,  dyrektor szkoły  i zaprosiła do  zapoznania się z pracowniami i nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.

   Przed szkołą swoje ciągniki rolnicze zaprezentowali uczniowie najstarszych klas Technikum Rolniczego. Po wejściu do szkoły można było zapoznać się  z  osiągnięciami Jeździeckiego Uczniowskiego Klubu Jeździeckiego „Galop” w Smolajnach.

   Uczniowie obejrzeli  pracownie  językowe, w których Anna Bontal i Anna Osiak uczą  języków obcych,  zaś Marta Polakiewicz pracownię matematyczno-fizyczną i informatyczną. Pan Łukasz Łukasiak, nauczyciel przedmiotu architektura krajobrazu,  zaprezentował  ten kierunek w pracowni gdzie dodatkowo przygotowano wystawę prac i projektów uczniów,  np. ogrodów, parków. Następnie uczniowie zwiedzili pracownię biologii, chemii, geografii  pani  Krystyny Kimber - Chomej.  Zapoznali się  oni z kolekcją roślin doniczkowych oraz szkolnymi akwariami.

   Nauczyciele przedmiotów zawodowych: Hanna Zygmuntowicz, Sylwia Znamierowska i Mirosław Rodziewicz zaprezentowali pracownie zawodowe, zwłaszcza przed rokiem utworzoną pracownię  kierunku technik weterynarz. W pełni wyposażona w  sprzęt i pomoce jest miejscem zajęć z anatomii i fizjologii zwierząt.

   W głównej sali  przedstawiono ogólną prezentację naszej szkoły, w której na fotografiach  pokazano wszystkie aspekty jej pracy m.in.  jej historię zawartą w kronice szkolnej.  Goście  mogli  też   poczęstować się kawą, herbatą oraz różnymi ciastami. Należy dodać, że owe smakołyki były wypiekami  uczniów i pań ze szkolnej bursy. Gimnazjalni Goście mogli w tym miejscu zapoznać się z informatorami dotyczącymi ergonomii i bhp oraz formami ubezpieczeń w rolnictwie, przygotowanymi przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy  Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego. Swoje  stoisko informacyjne zaprezentowały również Ochotnicze Hufce Pracy.

   Dzień Otwarty zakończył grill  przygotowany przez uczniów klas III i IV, który przy pięknej  pogodzie zapachem  zachęcał  gimnazjalistów do  posmakowania pieczonych kiełbasek.

Tekst: Mirosław Rodziewicz

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top