Aktualności

V Piknik Jeżdziecki w Smolajnach

29 maja 2017 09:41, kategoria: Aktualności

20 maja 2017 roku na terenie  parkuru  w Smolajnach odbyła się cykliczna impreza konna  – Piknik Jeździecki, który został  zorganizowany  po raz piaty przez JUKS „ Galop” przy ZSR .

 Jeźdźcy rywalizowali w trzech konkursach skoków przez przeszkody: mini LL, LL i L. Zawodnicy reprezentowali najbliższe kluby jeździeckie z regionu. Oprócz jeźdźców niezrzeszonych, gościliśmy amazonki ze Stajni u Doktorka, Stajni Dągi, Folwarku Knopin, Polish Pony Club,  Stajnia Popisowo. Gospodarzy reprezentowały zawodniczki z JUKS „Galop”. W zawodach łącznie wzięło udział 30 koni.

W konkurencji skokowej  w klasie mini LL z trafieniem w normę czasu na podium znalazły się wyłącznie reprezentantki Stajni u Doktorka.

I miejsce Julia Babiej na koniu Jolinar – Stajnia u Doktorka

II miejsce Julia Kwiatkowska na Kameliowej Damie – Stajnia u Doktorka

III miejsce Daria Sulich na Muminie – Stajnia u Doktorka

 

 Drugi konkurs , do którego zgłosiła się największa liczba zawodników, to  LL z trafieniem w normę czasu. Tutaj zdecydowanie triumfowały  zawodniczki ze stajni Dągi.

I miejsce zajęła Katarzyna Balukiewicz na klaczy Grecja – Stajnia Dągi

II miejsce Matylda Jońca na koniu Juranda – Stajnia Dągi

III miejsce – przesympatyczna Julia Parda na Fionie – Polish Pony Club

 

Trzeci konkurs L – najbardziej widowiskowy był na czas. Niemal bezkonkurencyjna, bijąc własne czasy okazała się Gabriela Popis, która na koniu Ready To Fly zajęła I miejsce.

II miejsce wywalczyła Anna Kopacz na klaczy Puenta reprezentująca gospodarzy.

III miejsce Gabriela Popis na swoim drugim rumaku Chavias

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali : Vice Starosta Olsztyński Andrzej Abako , przedstawiciel W-M Izby Rolniczej w Olsztynie Antonii Nikiel  , przewodniczący Rady Rodziców ZSR w Smolajnach Krzysztof Olewiński oraz dyrektor szkoły Joanna Maziuk.

 

Sędzią zawodów była pani Wioletta Nebo, asystowała jej  pani Ewa Załęska. Fundatorami  pucharów i nagród byli : Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Urząd Miasta i Gminy Dobre Miasto, Warmińsko – Mazurska Izba Rolnicza, Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Uniwersytet Czterech Łap Wioletta Nebo , oraz  firma Rozetta. Przedsiębiorstwo Agrokompleks Milena Giers Dobre Miasto , Eko-Piekarnia Wydminy Paweł Krawiec,

Fotogaleria

 

 

 

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top