Aktualności

Powiatowe Biegi Przełajowe śladami Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego o Puchar Starosty Olsztyńskiego

30 maja 2017 23:20, kategoria: Aktualności

W dniu 29 maja 2017 roku odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne pt., „Powiatowe Biegi Przełajowe śladami Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego o Puchar Starosty Olsztyńskiego.  Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Rolniczych im. biskupa Ignacego Krasickiego w Smolajnach. Otwarcie imprezy nastąpiło przez Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach, Panią Joannę Maziuk. Wzięło w niej udział około 50 osób ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu olsztyńskiego.

Były to:

  1. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście,
  2. Gimnazjum Niepubliczne Stowarzyszenia Na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście,
  3. Gimnazjum Katolickie w Smolajnach,
  4. Zespół Szkół Rolniczych im. Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach,
  5. Zespół Szkół w Dobrym Mieście,
  6. Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku,
  7. Zespół Szkół w Biskupcu.

Zawodnicy pokonywali trasę wśród zieleni parku przy Pałacu Biskupów Warmińskich                          w Smolajnach. W terenowych warunkach dziewczęta szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mierzyły się z dystansem 600 metrów, natomiast kategoria chłopców powyższych szkół miała do przebiegnięcia 900 metrów.

Rywalizacja wśród młodzieży trwała od momentu startu do ostatnich metrów linii mety. Podbiegi i zbiegi towarzyszyły zawodnikom przez całą długość trasy, jednak to nie przeszkadzało aż tak bardzo, gdyż obecni koledzy i koleżanki zagrzewali do biegania.

Wśród szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Pietnoczka. Druga na mecie zameldowała się Natalia Kapczyńska, natomiast miejsce trzecie zajęła uczennica Łucja Ilkiewicz. Wszystkie medalistki są uczennicami Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych chłopców zajął Jakub Chmielewski, uczeń Gimnazjum Niepublicznego SNRO w Dobrym Mieście. Miejsce drugie wywalczył Bartosz Balawender, również uczeń tej samej szkoły. Brązowym medalistą tego biegu został Szymon Żukowski z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt złotą medalistką została Klaudia Szyszkowska z Zespołu Szkół w Biskupcu. Miejsce drugie należało do Weroniki Kosińskiej             z Zespołu Szkół w Olsztynku. Trzecie miejsce na podium wśród zawodniczek wygrała Dominika Falkowska z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

Miejsca na podium w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych wywalczyli: pierwsze miejsce Sebastian Zastawny z Zespołu Szkół w Biskupcu. Srebrne miejsce medalowe otrzymał Majkel Antosiak z Zespołu Szkół w Olsztynku. Na miejscu trzecim po zdeklasowaniu rywali znalazł się Daniel Dechta, również uczeń z Zespołu Szkół w Olsztynku.

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla Pani Małgorzaty Chyziak, Staroście Powiatu Olsztyńskiego za objęcie patronatu naszej imprezy i przekazanie pamiątkowych pucharów dla zwycięzców. Chcemy również wyrazić wdzięczność Panu Krzysztofowi Olewińskiemu, przewodniczącemu Rady Rodziców ZSR w Smolajnach za ufundowanie medali dla wygranych. Nagrody dla najlepszych wśród młodzieży szkolnej wręczała Pani Barbara Guga, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej  w Olsztynie, oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Dobrym Mieście, Pani Joanna Maziuk.

Serdeczne podziękowania należą się również Pani Aleksandrze Jurczykowskiej, pielęgniarce ZSR w Smolajnach za pomoc medyczną podczas zawodów, dla Pana Andrzeja Trzaskowskiego, Pana Andrzeja Guga - Kierownikowi gospodarczemu, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za okazaną pomoc przy organizacji biegów przełajowych, a także uczniom, bez których nie dalibyśmy rady zorganizować tego wspaniałego przedsięwzięcia.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

             Adam Decyk

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top