Aktualności

"Drzewa lubimy, więc je sadzimy"

19 czerwca 2017 07:03, kategoria: Aktualności

W ramach organizowanej przez Urząd Miejski w Dobrym Mieście, Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej akcji "Drzewa lubimy, więc je sadzimy" uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, kierunku architektura krajobrazu i rolnictwo, pod okiem opiekuna Pana Łukasza Łukasiaka i pracowników urzędu, wykonali rabatę z drzew i krzewów ozdobnych, zlokalizowaną wzdłuż parkingu, koło Stodoły Kultury w Dobrym Mieście.

Następnym punktem realizowanego projektu był wykład na temat roli drzew w mieście, oceny stanu zdrowotnego drzewa, zarządzania zielenią wysoką i projektowania nasadzeń w tkance miejskiej. Prelekcję poprowadziła Pani Aldona Fenyk, przyrodnik, dendrolog z UWM. Młodzież biorąca udział w zadaniu podjęła się również opieki nad powstałymi rabatami. Dnia 9 czerwca 2017 roku uczniowie z kierunku technik architektury krajobrazu wypielili rabatę drzew i krzewów ozdobnych, zlokalizowaną na gruntach gminnych, wzdłuż obiektu „Mój Rynek”. Uczniowie architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Rolniczych przy realizacji zajęć praktycznych często współpracują z Referatem Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej. Dzięki tej współpracy przyszli projektanci zieleni nabywają cenne doświadczenie związane z projektowaniem i wykonywaniem nasadzeń miejskich.

TEKST – Łukasz Łukasiak

FOTO – Marta Złotucha, Łukasz Łukasiak

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top