Aktualności

Wizyta w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii

17 października 2017 08:21, kategoria: Aktualności

Dnia 16.10. 2017r uczniowie Technikum Weterynarii pod opieką Pani Sylwii Znamierowskiej i Pana Łukasza Linowskiego uczestniczyli w wizycie studyjnej w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Lidzbarku Warmińskim.

Podczas spotkania Pani Inspektor Teresa Kacprzak w niezwykle przystępny sposób wyjaśniła trudne aspekty prawne dotyczące głównych zadań i działania inspekcji na terenie powiatu. W dalszej części przedstawiła zagadnienia dotyczące dobrostanu zwierząt rzeźnych i ich humanitarny ubój, a także tematykę związaną z monitoringiem i zwalczaniem chorób zakaźnych.

W przerwie wykładu młodzież miała okazję zwiedzić pomieszczenia placówki m.in. zapoznać się z pracownią wytrawiania włośnia oraz obejrzeć narzędzia wykorzystywane przez lekarzy podczas wyjazdów w tzw. teren.

Duża dawka specjalistycznej wiedzy i serdeczna opieka Pani Inspektor pozostaną na długo w pamięci wszystkim uczestnikom spotkania.

 

Foto: S. Znamierowska, Ł. Linowski

Tekst: Ł.Linowski

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top