Aktualności

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 14 października 2017

25 października 2017 20:15, kategoria: Aktualności

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela jest okazją, by złożyć życzenia nauczycielom, podziękować za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Samorząd Uczniowski , którego opiekunem jest Anna Bontal, przygotował uroczysty apel, podczas którego Joanna Maziuk, dyrektor szkoły, złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach, p. Andrzej Abako – wicestarosta olsztyński przekazał również życzenia od władz Powiatu Olsztyńskiego.

Uroczystość Dnia Edukacji to okazja do wręczenia nagród i podziękowań dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników. W tym roku otrzymali je Agnieszka Węckowicz, Sylwia Znamierowska, Adam Decyk i Łukasz Łukasiak. Podczas apelu odbyło się również uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie tej klasy kształcą się na kierunku technik rolnik i na nowo powstałym kierunku technik weterynarii.
Apel zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów, do którego podkład muzyczny przygotował nauczyciel Adam Decyk.
Następnie społeczność uczniowska wraz z nauczycielami udała się do Smolajn, gdzie odbył się Bieg Myśliwski „ Hubertus „ zorganizowany przez JUKS „Galop” przy ZSR .W tym roku uciekającym lisem była Michalina Mizerka, która dzielnie walczyła ,aby nie dać się złapać. Zwyciężczynią biegu została Anna Kopacz, choć dzielnie walczyła Emanuela Misiewicz oraz Ewa Wasylczyszyn. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Olsztyńskiego panią Małgorzatę Chyziak oraz Burmistrza Dobrego Miasta pana Stanisława Trzaskowskiego.
Wszystkie konie zostały udekorowane flo, które ufundowała pani Sziraz Nebo z Uniwersytetu Czterech Łap w Olsztynie. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do parku przy Bursie Szkolnej, gdzie czekał smakowity bigos ugotowany przez panie kucharki ze stołówki, kiełbaski do pieczenia nad ogniskiem i gorąca herbata lub kawa do wyboru, których fundatorem była Rada Rodziców.
Tekst: M. Polakiewicz

 

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top