Aktualności

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

20 listopada 2017 08:05, kategoria: Aktualności

  Dnia 15 listopada 2017r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z naszej szkoły stypendium otrzymała Angelika Pych - uczennica klasy II z kierunku technik weterynarii.   Wszyscy kandydaci  musieli spełniać jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki gratulując stypendystom wyróżnienia, powiedział, że na każdy sukces składa się wiele czynników. Najczęściej są to: praca, stawiane cele, konsekwencja i oczywiście wsparcie innych osób. W tym przypadku – wsparcie rodziny, bo to ona formuje świat wartości, bez którego nie można podążać do obranego celu. Kurator w ten sposób podziękował licznie przybyłym na uroczystość rodzicom. W swojej wypowiedzi podkreślił również, jak duże znaczenie w życiu młodego człowieka ma fakt spotkania nauczyciela – mistrza, który staje się przewodnikiem i inspiracją dla ucznia. Nie bez znaczenia są także, mówił kurator, warunki i baza szkolna. Dostęp do nowych technologii, dobre wyposażenie klasy, szkoły, otwartość organów prowadzących na wspieranie uczniów – to wszystko służy rozwojowi młodych ludzi. Obecność przedstawicieli organów prowadzących na uroczystości jest nie tylko potwierdzeniem zainteresowania samorządów osiągnięciami uczniów, ale również wyraża wsparcie dla szkół.

  Podczas uroczystości wybrani stypendyści prezentowali swoje osiągnięcia i mówili o pasjach. Zebrani mogli również usłyszeć z ust młodzieży słowa podziękowania skierowane do rodziców, dyrektorów szkół oraz nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top