Aktualności

Konferencja "Zdrowotność racic " w Poznaniu

26 listopada 2017 21:19, kategoria: Aktualności

Dnia 20.11.2017 uczniowie kierunku technik weterynarii z klas I i II uczestniczyli w wycieczce do Sano Agrar Institut – jednej z większych ferm bydła mlecznego w Polsce, liczącej obecnie ponad 3000 sztuk. Zwiedzanie rozpoczęło się od wykładu dr. Ryszarda Kujawiaka nt. żywienia krów w gospodarstwie i zapoznania z systemem doju na 60-stanowiskowej karuzelowej hali udojowej. Następnie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia poszczególnych budynków gdzie utrzymywane są krowy, jałówki oraz cielęta.

Kolejnym punktem programu był udział w konferencji „Zdrowotność racic” zorganizowanej przez Fundację Młodego Hodowcy na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu gdzie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak można doskonalić racice używając do tego selekcji genomowej.

Wyjazd ten z pewnością przyczynił się do powiększenia wiedzy uczniów z zakresu hodowli bydła oraz skonfrontowania teorii z praktyką.

 

Tekst i zdjęcia Małgorzata Dłutowska 

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top