Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach
 

Szkolny Zespół Muzyczny

W  Zespole Szkół Rolniczych im. Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach działa jeden z nielicznych Szkolny Zespół Muzyczny. Zespół powstał dwa lata temu ze Szkolnej Orkiestry Dętej. Nowym prowadzącym  zespół jest Patryk Błąkała. Tworzą  go uczniowie. Inicjatorem powstania szkolnej orkiestry był dyrektor ZSR   Michał Bukowski, którego od zawsze fascynowała muzyka i instrumenty dęte.

W realizacji marzenia pomógł mu Starosta Powiatu Olsztyńskiego Adam Sierzputowski oraz Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej i zarazem sympatyk młodzieży p. Bogdan Aleksiejczuk. Dzięki niemu Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza zorganizowała i sponsorowała warsztaty szkoleniowe podczas, których uczniowie pod okiem instruktorów uczyli się utworów w praktyce jak i w teorii.Orkiestra miała na swoim koncie wiele sukcesów i koncertów. Jednym z nich był koncert w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top