TU MOŻESZ O NAS PRZECZYTAĆ:
 
Rekrutacja 2018/2019
Kliknij by uzyskać więcej informacji
I FESTIWAL SZTUKI CZYTANIA

   Organizatorzy I. Festiwalu Sztuki Czytania kuszą oryginalną ofertą, a uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach tak bardzo kochają język polski

   Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście i Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur ogłosili I Festiwal Sztuki Czytania - oryginalny projekt poświęcony kulturze żywego słowa. Przekonywali, że teatr, literatura, czytelnictwo stanowią wspaniałą i naturalną możliwość porozmawiania na poziomie problemowym, ideowym i estetycznym. Festiwal Sztuki Czytania - to realizacja idei propagowania kultury języka polskiego jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej.

   Pierwsza edycja festiwalu, który może stać się ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej województwa warmińsko-mazurskiego, odbędzie się w terminie 27-29 listopada 2014 roku w Dobrym Mieście, do którego 5 listopada 2014 r. zgłosiłam z naszej szkoły następujące uczennice:

     Aleksandrę Brodowską z klasy 2 b (Technikum Architektury Krajobrazu), która poweźmie czytelniczo nieprzemijalną, nasyconą nieprzebraną wrażliwością, moją ulubioną - "Romantyczność" naszego największego wieszcza - Adama Mickiewicza.

     Justynę Strojczyk z klasy 2 b (Technikum Architektury Krajobrazu) - uczennicę, która dokona interpretacji w formie czytanej; i smutno, i weselej, i znowu smutno... - trenów Jana Kochanowskiego. Wszak Jan Kochanowski najpiękniej w literaturze zapłakał nad utratą swojej córeczki.

     Alinę Suchowiecką z klasy 2 b (Technikum Architektury Krajobrazu) - pozbawioną skrupułów czytelniczych uczennicę, która wyrecytuje poezję Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Czesława Miłosza - uduchowiając ją, a to zniżając ton kiedy potrzeba.

    Mimo, że o udziale w konkursie zadecyduje kolejność zgłoszeń - my jesteśmy pewni dobrych not czytelniczych wszystkich uczennic.

   opracowała: Edyta Piłat-Pętlicka - nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze


<< Powrót
Strona startowa Kontakt
Strona startowa | Kontakt | Nowa strona