ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH

im. Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego

Piknik Jeździecki w Smolajnach

                   18 maja 2019 roku w Smolajnach odbył się VI Piknik Jeździecki organizowany przez JUKS „Galop” i ZSR w Smolajnach. Impreza, mimo trudnych warunków pogodowych, cieszyła się dużym powodzeniem. Poniżej przedstawiamy zestawienie:
Klasa mini LL – łącznie 21 startów w tej klasie, konkurs z trafieniem w normę czasu, norma czasu dla tego konkursu wynosiła 60s
– I miejsce Emilia Baraniak na koniu Malwa, jeździec bez przynależności klubowej
– II miejsce Izabela Bylińska na koniu Że- Sekwana, stajnia Margo w Sząbruku
– III miejsce Anita Wejngold na koniu Cerafina, stajnia u Romasza
Klasa LL – łącznie 36 startów w tej klasie, konkurs z trafieniem w normę czasu, norma czasu dla tego konkursu wynosiła 60s
– I miejsce Marta Mazurewicz na koniu Alur
– II miejsce Paulina Filipek na koniu Aprillis, stajnia Migga Kierwiny
– III miejsce Jesika Neukrich na koniu Kasthalia, stajnia Koniuszewo
Klasa L – łącznie 24 startów w tej klasie, konkurs ścigany
– I miejsce Magdalena Bąk na koniu Hasina w czasie 36,60s – stajnia Janczary Barczewko
– II miejsce Weronika Narwojsz na koniu Sartiana w czasie 39,30s – jeździec bez przynależności klubowej
– III miejsce Izabela Bancewicz na koniu Stella w czasie 39,49s – Stajnia Janczary Barczewko.
Miło nam było gościć: pana Andrzeja Abako- Starostę Olsztyńskiego, pana Zenona Połockiego sekretarza gminy Dobre Miasto (w imieniu Burmistrza Dobrego Miasta), pana Jarosława Wolaka- radnego Powiatu Olsztyńskiego , pana Ryszarda Łańko- przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, panią Katarzynę Babiarz z Nadleśnictwa Wichrowo.
Naszą imprezę wspierał pan Andrzej Abako-Starosta Olsztyński i główny sponsor. Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Wolakowi za wsparcie naszego Klubu, w szczególności zaś za przekazanie na jego rzecz koniowozu. Dziękujemy panu Burmistrzowi Dobrego Miasta za sfinansowanie opieki medycznej i panu Sołtysowi wsi Smolajny za wsparcie. Ponadto pragniemy podziękować za pomoc: Pani Renacie Ragin przewodniczącej Rady Rodziców, Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność”, Dominice i Mariuszowi Brodackim- warsztat samochodowy „Pit-stop”, Stanisławowi Sienkiewiczowi- sklep spożywczo-przemysłowy, firmie „ Indykpol” S.A. z siedziba w Olsztynie
Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które w aktywny sposób przyczyniły się do sprawnej organizacji Pikniku Jeździeckiego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za hart ducha i niesamowite wrażania. Zapraszamy za rok.
Dyrektor Szkoły – Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz,
Prezes Klubu Galop – Sylwia Znamierowska

Plan – KKZ R.16, II semestr, 18– 19 maj 2019

Sobota 18 maja 2019

8.00 – 9.30 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
9.40 – 11.10 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
11.20 – 12.50 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
13.00 – 14.30 Organizacja produkcji roślinnej (2h)

Niedziela 19 maja 2019

8.00 – 9.30 Zajęcia praktyczne – organizacja produkcji rolniczej (2h)
9.40 – 11.10 Zajęcia praktyczne – organizacja produkcji rolniczej (2h)
11.20 – 12.50 Zajęcia praktyczne – organizacja produkcji rolniczej (2h)
13.00 – 14.30 Zajęcia praktyczne – organizacja produkcji rolniczej (2h)

Uwaga słuchacze kursu R.16!
Proszę w sobotę przynieść zaświadczenie o odbytej praktyce zawodowej w gospodarstwie rolnym w wymiarze 160 godzin (termin dowolny).

Plan KKZ 10.05 –12. 05. 2019r. II semestr R.3

10 maja 2019 piątek
15.00 – 16.30 –Podstawy działalności gospodarczej – 2 godz.
16.40 – 18.55 – Podstawy działalności gospodarczej – 3 godz.
11 maja 2019 sobota
8.00–9.30- Język obcy zawodowy (2 godz.)
9.40 – 11.55- Język obcy zawodowy (3 godz.)
12.05–13.35 – Produkcja zwierzęca (2 godz.)
13.45 – 16.00- Produkcja zwierzęca (3 godz.)
12 maja 2019 niedziela
8.00 – 9.30 – Produkcja roślinna (2 godz.)
9.40– 11.55 – Produkcja roślinna (3 godz.)
12.05–13.35- Obsługa środków technicznych (2 godz.)
13.45 – 16.00- Obsługa środków technicznych (3 godz.)

Plan – Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16, II semestr, 4– 5 maj 2019

Sobota 4 maja 2019

8.00 – 9.30 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
9.40 – 11.10 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
11.20 – 12.50 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
13.00 – 14.30 Organizacja produkcji roślinnej (2h)

Niedziela 5 maja 2019

8.00 – 9.30 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)
9.40 – 11.10 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)
11.20 – 12.50 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)
13.00 – 14.30 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)

Dyrekcja i pracownicy szkoły

Dyrektor Szkoły

Agnieszka Gołębiowska – Węckowicz

Kierownik szkoły

Andrzej Guga

Kierownik bursy

Łukasz Linowski

Sekretariat

Agata Paszkiewicz

Księgowa

Ewelina Paczkowska

Kadra Pedagogiczna:

Patrycja Biermann – Rydzewska – język niemiecki

Anna Bontal – język angielski

Adam Decyk – wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa

Weronika Fijołek – wychowawca w bursie

Agnieszka Gołębiowska – Węckowicz – historia, wiedza o społeczeństwie

ks. Kazimierz Grabowski – religia

Grażyna Groncka – przedmioty zawodowe z kierunku weterynaria

Krystyna Kimber – Chomej – biologia, geografia, produkcja roślinna, zajęcia praktyczne

Łukasz Łukasiak – wychowawca w bursie

Marta Polakiewicz – matematyka, fizyka, informatyka

Waleria Radlińska – wychowawca w bursie

Mirosław Rodziewicz – przedsiębiorczość, przedmioty zawodowe na kierunku rolnik i weterynaria

Anna Ulbrych – Kuczmarska – język polski, wiedza o kulturze

Michał Wieteska – przedmioty zawodowe na kierunku weterynaria

Grzegorz Ziomek – przepisy ruchu drogowego

Sylwia Znamierowska – produkcja zwierzęca, zajęcia praktyczne

Hanna Zygmuntowicz – chemia, produkcja roślinna

 

 

Plan KKZ 26.04 –28. 04.2019r. II semestr R.3

26 kwietnia 2019 piątek
15.00 – 16.30 – BHP w rolnictwie (2 godz.)
16.40 – 18.55 – BHP w rolnictwie (3 godz.)
27 kwietnia 2019 sobota
8.00 –9.30 – Produkcja zwierzęca (2 godz.)
9.40 – 11.55 – Produkcja zwierzęca (3 godz.)
12.05 –13.35 – Obsługa środków technicznych (2 godz.)
13.45 – 16.00 – Obsługa środków technicznych (3 godz.)
28 kwietnia 2019 niedziela
8.00 – 9.30 – Produkcja roślinna (2 godz.)
9.40 – 11.55 – Produkcja roślinna (3 godz.)
12.05 – 13.35- Obsługa środków technicznych (2 godz.)
13.45 – 16.00- Obsługa środków technicznych (3 godz.)

Plan na 12.04 –14. 04. 2019r.II semestr R.3

12 kwiecień 2019 piątek

15.00 – 16.30 –BHP w rolnictwie – 2 godz.

16.40 – 18.55 – BHP w rolnictwie – 3 godz.

13 kwiecień 2019 sobota

8.00–9.30- Produkcja zwierzęca (2 godz.)

9.40 – 11.55- Produkcja zwierzęca  (3 godz.)

12.05–13.35 – Obsługa środków technicznych (2 godz.)

13.45 – 16.00- Obsługa środków technicznych (3 godz.)

14 kwiecień 2019 niedziela

8.00 – 9.30 –   Produkcja roślinna (2 godz.)

9.40– 11.55 – Produkcja roślinna (3 godz.)

12.05–13.35- Obsługa środków technicznych (2 godz.)

13.45 – 16.00- Obsługa środków technicznych (3 godz.)

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie!!!

                         W związku z zaistniałą sytuacją w oświacie, pracownicy naszej szkoły w wyniku przeprowadzonego referendum strajkowego, opowiedzieli się za strajkiem.
W przypadku braku porozumienia między rządem, a związkami zawodowymi od 9 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Rolniczych zostanie rozpoczęty strajk do odwołania.
W tych dnia młodzieży zostanie zapewniona opieka. Liczę na Państwa zrozumienie i wsparcie w tej sytuacji, a tych nie popierających, bardzo przepraszam.
Na stronie internetowej szkoły oraz na portalu społecznościowym – facebooku, będą zamieszczane informacje dotyczące strajku, proszę o ich śledzenie.

                                                             Z poważaniem

                               Dyrektor Szkoły
mgr Agnieszka Gołębiowska – Węckowicz

Plan – Kwalifikacyjny kurs zawodowy R.16, II semestr, 6 – 7 kwiecień 2019

Sobota 6 kwietnia 2019

8.00 – 9.30 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
9.40 – 11.10 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
11.20 – 12.50 Organizacja produkcji roślinnej (2h)
13.00 – 14.30 Organizacja produkcji roślinnej (2h)

Niedziela 7 kwietnia 2019

8.00 – 9.30 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)
9.40 – 11.10 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)
11.20 – 12.50 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)
13.00 – 14.30 Organizacja produkcji zwierzęcej (2h)

Plan KKZ 22-24.03.2019r. II semestr R.3

22 marzec 2019 piątek
15.00 – 16.30 –Podstawy działalności gospodarczej – 2 godz.
16.40 – 18.55 – Podstawy działalności gospodarczej – 3 godz.
23 marzec 2019 sobota
8.00–9.30- Produkcja roślinna (2 godz.)
9.40 – 11.55- Produkcja roślinna (3 godz.)
12.05–13.35- Produkcja zwierzęca (2 godz.)
13.45 – 16.00- Produkcja zwierzęca (3 godz.)
24 marzec 2019 niedziela
8.00 – 9.30 – Produkcja zwierzęca (2 godz.)
9.40– 11.55 – Produkcja zwierzęca (3 godz.)
12.05–13.35- Obsługa środków technicznych (2 godz.)
13.45 – 16.00- Obsługa środków technicznych (3 godz.)