Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przede wszystkim miał  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Podczas uroczystości w skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano najważniejsze osoby dzięki którym możemy cieszyć się wolnością. W trakcie apelu towarzyszyły również pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Apel został przygotowany przez p. Iwonę Borko, p. Piotra Połoniewicza, p. Adama Decyka wraz z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach.

 

Galeria zdjęć:

 

Rekomendowane artykuły

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status