Dzień Woźnicy 2019r

2 czerwca 2019 roku, na parkurze przy stajni ZSR w Smolajnach, odbył się XIII Dzień Woźnicy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 czempionatem rocznych źrebiąt. W stawce klaczek zwyciężyła Brzana z hodowli Janusza Kruszewskiego z Rejsyt, zdobywając przy ocenie 41 pkt. Druga była klaczka Salwa MR z hodowli Michała Rosy z Mostkowa – ocena 40 pkt. Drugą wice-czempionką została klaczka Giga- hodowca Karolina Kaca z miejscowości Jurki – również 40 pkt.
W stawce ogierków:
I miejsce -ogierek Qualan, hodowli Izabeli Sobota – 41 pkt
II miejsce- ogierek Emir, hodowca Dariusz Krysik – 41 pkt
III miejsce -ogierek Caliber MR, hodowca Michał Rosa-40pkt
Po czempionacie i nagrodzeniu najpiękniejszej młodzieży hodowlanej, odbył się konkurs powożenia bryczkami, w konkursie obejrzeliśmy trzynaście przyjazdów bryczek, jednak najlepsi powożący to :
I miejsce -Andrzej Zalewski – wałach Grander, czas 0: 58,8
II miejsce -Wojciech Leończak – klacz Zosia, czas 1: 13,8
III miejsce Andrzej Zalewski – zaprzęg pary koni Grander i Zosia, czas 1: 17,9
Następnie rozegrano konkurs zwózki słomy, w którym wzięło udział 6 ekip:
I miejsce – ekipa Zbigniewa Małolepszy – ogier De Rio, czas 01: 35,6
II miejsce – ekipa Daniela Schlegel – ogier Aramis, czas 01: 39,2
III miejsce – ekipa Wojciecha Leończak – para Zosia i Grander, czas 01: 55,1
W obu konkursach walczono o puchar Starosty Olsztyńskiego i nagrody rzeczowe.
Dzień Woźnicy zgromadził wielu miłośników i hodowców koni wraz z rodzinami. Miło było nam spotkać naszych drogich absolwentów. Honorowymi gośćmi, a zarazem darczyńcami, byli Starosta Olszyński- Pan Andrzej Abako i burmistrz Dobrego Miasta -Pan Jarosław Kowalski. Swoją obecnością zaszczycili nas również: przewodniczący Rady Miejskiej Dobrego Miasta Pan Ryszard Łańko oraz Pani Bożena Nyszk -prezes Stadniny Koni w Liskach.
Impreza zorganizowana została wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Hodowców Koni w Olsztynie. Dziękujemy za zaangażowanie Panu Henrykowi Kuhn -prezesowi W-M ZHK w Olsztynie. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Jarosława Wolaka Radnego Powiatu Olsztyńskiego, za szczególny wkład w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a także za przekazanie na rzecz JUKS „Galop” koniowozu. Wszystkim sponsorom i współorganizatorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
Dyrektor Szkoły – Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz
Prezes klubu Galop – Sylwia Znamierowska

Rekomendowane artykuły

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status