im. Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego

Dzień Woźnicy 2019r

2 czerwca 2019 roku, na parkurze przy stajni ZSR w Smolajnach, odbył się XIII Dzień Woźnicy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 czempionatem rocznych źrebiąt. W stawce klaczek zwyciężyła Brzana z hodowli Janusza Kruszewskiego z Rejsyt, zdobywając przy ocenie 41 pkt. Druga była klaczka Salwa MR z hodowli Michała Rosy z Mostkowa – ocena 40 pkt. Drugą wice-czempionką została klaczka Giga- hodowca Karolina Kaca z miejscowości Jurki – również 40 pkt.
W stawce ogierków:
I miejsce -ogierek Qualan, hodowli Izabeli Sobota – 41 pkt
II miejsce- ogierek Emir, hodowca Dariusz Krysik – 41 pkt
III miejsce -ogierek Caliber MR, hodowca Michał Rosa-40pkt
Po czempionacie i nagrodzeniu najpiękniejszej młodzieży hodowlanej, odbył się konkurs powożenia bryczkami, w konkursie obejrzeliśmy trzynaście przyjazdów bryczek, jednak najlepsi powożący to :
I miejsce -Andrzej Zalewski – wałach Grander, czas 0: 58,8
II miejsce -Wojciech Leończak – klacz Zosia, czas 1: 13,8
III miejsce Andrzej Zalewski – zaprzęg pary koni Grander i Zosia, czas 1: 17,9
Następnie rozegrano konkurs zwózki słomy, w którym wzięło udział 6 ekip:
I miejsce – ekipa Zbigniewa Małolepszy – ogier De Rio, czas 01: 35,6
II miejsce – ekipa Daniela Schlegel – ogier Aramis, czas 01: 39,2
III miejsce – ekipa Wojciecha Leończak – para Zosia i Grander, czas 01: 55,1
W obu konkursach walczono o puchar Starosty Olsztyńskiego i nagrody rzeczowe.
Dzień Woźnicy zgromadził wielu miłośników i hodowców koni wraz z rodzinami. Miło było nam spotkać naszych drogich absolwentów. Honorowymi gośćmi, a zarazem darczyńcami, byli Starosta Olszyński- Pan Andrzej Abako i burmistrz Dobrego Miasta -Pan Jarosław Kowalski. Swoją obecnością zaszczycili nas również: przewodniczący Rady Miejskiej Dobrego Miasta Pan Ryszard Łańko oraz Pani Bożena Nyszk -prezes Stadniny Koni w Liskach.
Impreza zorganizowana została wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Hodowców Koni w Olsztynie. Dziękujemy za zaangażowanie Panu Henrykowi Kuhn -prezesowi W-M ZHK w Olsztynie. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Jarosława Wolaka Radnego Powiatu Olsztyńskiego, za szczególny wkład w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a także za przekazanie na rzecz JUKS „Galop” koniowozu. Wszystkim sponsorom i współorganizatorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
Dyrektor Szkoły – Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz
Prezes klubu Galop – Sylwia Znamierowska