Hubertus 2022 – Fotorelacja

Tegoroczny Hubertus został zorganizowany wyjątkowo wcześnie, bo już 30 września 2022 roku.  Konie i jeźdźcy ruszyli w pogoń „za lisem” w Smolajnach.

Szczególnym i honorowym partnerem naszego Hubertusa w tym roku są Lasy Państwowe.

Bieg Hubertowski to finał konkursu „Sportowa Natura” , w którym JUKS „Galop” wziął udział i zakwalifikował się do realizacji. Konkurs ma na celu promocję ruchu na świeżym powietrzu na terenie Lasów Państwowych.

W tym roku gościliśmy jeźdźców i konie z KJ Kamińskich z Ignalina, oraz ze Stajni Dągi, a także naszych uczniów jadących na swoich prywatnych koniach.

Na imprezie obecni byli również goście od lat wspierający działalność JUKS „Galop” przy ZSR w Smolajnach:  Starosta Olsztyński Andrzej Abako, Burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski, Zastępca Burmistrza Janusz Filipkowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo Waldemar Ostrowski wraz z Panią Inżynier Nadzoru Joanną Latkowską, Radny Powiatu Olsztyńskiego Jarosław Wolak, Prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Hodowców Koni Henryk Kuhn.

Niezwykle szybkim, sprytnym i skrętnym Lisem był uczeń klasy trzeciej technikum weterynaryjnego Krystian Ordowski na koniu Rocky, przez co złapanie go okazało się nie lada problemem. Jednak po dość długim polowaniu, lisią kitę szczęśliwie zerwała Pani Iza Kurzak, właścicielka Stajni Dągi.

Po gonitwie tradycyjnie wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku, gdzie można było skosztować naszego „smolajnowskiego” bigosu.

Zwyciężczyni gonitwy i Lisowi serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.

Zarząd i Członkowie JUKS „Galop”

Zdjęcia: Sara Kojak

 

 

Rekomendowane artykuły

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status