Światowy dzień zdrowia psychicznego

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO
10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Celem święta jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją, szeroka edukacja i pomoc potrzebującym.
W naszej szkole z okazji tego dnia został ogłoszony konkurs plastyczny. Uczniowie mieli za zadanie wykonać prace plastyczne (techniką dowolną), dla których hasłem przewodnim był temat „Zainteresowania i pasje – mój sposób na zdrowie psychiczne”.
W najbliższym czasie zostaną ogłoszone wyniki. A tymczasem… uczniowie na zajęciach z pedagogiem specjalnym p. Sylwią Muchą mieli okazję poznać i przećwiczyć techniki oddechowo – relaksacyjne (relacja na zdjęciach). Wiadomo, że w szkole ze stresem bywa różnie – warto wiedzieć jak sobie pomóc wykorzystując do tego nasze naturalne umiejętności.
Ponadto na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do dbania o psychikę swoją i innych. Zawisła również gazetka z pomysłami w jaki sposób można za dbać o swoje zdrowie psychiczne.
mgr Sylwia Mucha

Rekomendowane artykuły

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status