Aktualności

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych – 2017

3 marca 2017 10:10, kategoria: Aktualności

          Dnia 27 lutego 2017 roku w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyła się kolejna edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.  W olimpiadzie brali udział rolnicy indywidualni, studenci i uczniowie szkół rolniczych. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, przygotowywanych przez panią mgr inż.  Hannę Zygmuntowicz i mgr inż. Sylwię Znamierowską. Opiekunem wyjazdu była pani Hanna Zygmuntowicz.

Olimpiada przebiegała w dwóch etapach. Etap pisemny składający się z pytań testowych, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz z części ustnej. W Olimpiadzie brało udział 39 uczestników. Po sprawdzonych testach wyłoniono 7 najlepszych uczestników, wśród których zakwalifikowało się 3 uczniów z naszej szkoły: Jakub Żak, Marek Święcki i Karol Korzeniewski. Po podsumowaniu wyników testu i odpowiedzi ustnych wyłoniono zwycięzców. Nasi uczniowie zajęli następujące lokaty: Jakub Żak- IV miejsce, Marek Święcki- V miejsce a Karol Korzeniewski- VII miejsce. Jakub Żak i Marek Święcki będą reprezentować nasze województwo na Olimpiadzie na szczeblu centralnym, która odbędzie się w marcu w Kielcach.

Tekst i zdjęcia : A. Gołębiowska-Węckowicz, H. Zygmuntowicz

 

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top