Aktualności

78 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

18 kwietnia 2018 10:48, kategoria: Aktualności


   13 kwietnia w Dobrym Mieście odbyły się 78. obchody Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej. W uroczystości wziął udział wicestarosta olsztyński Andrzej Abako, który w imieniu samorządu Powiatu Olsztyńskiego złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary.

   Uroczystość na cmentarzu poprzedziło nabożeństwo w Bazylice Mniejszej w Dobrym Mieście , odprawione przez ks. abpa Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego.
W programie znalazły wykłady tematyczne, występy artystyczne oraz przemówienia przedstawicieli stowarzyszenia Rodzin Katyńskich a także władz województwa i miasta.
Odsłonięcie pomnika i pamięć ofiar uczczono Apelem Poległych, salwą honorową, kwiatami i zapalonymi zniczami.
 W uroczystości wzięli udział  również uczniowie ZSR w Smolajnach wraz ze sztandarem szkoły i opiekunem  Agnieszką Węckowicz-Gołębiowską  oraz dyrektor  Joanna Maziuk , która złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary na cmentarzu w Dobrym Mieście .

Foto: Wiadomości Gazeta Warmińska

 


Powrót ...


jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top