Aktualności z internatu

Wigilijny nadszedł czas....

Dodano: 23 grudnia 2017 20:30  Kategoria: W internacie

Głośniej niźli w rozmowach, Bóg przemawia w ciszy, i kto w sercu ucichnie, zaraz go usłyszy”

Adam Mickiewicz

 

Wigilijne potrawy, wspólne kolędowanie, część artystyczna przygotowana przez wychowanków to tradycja, którą kontynuujemy od wielu lat w naszej bursie. Przy tym wyjątkowym stole znaleźli się wychowankowie oraz obecni i byli pracownicy. Miło spędzony czas był okazją do wzajemnych życzeń; zdrowia, szczęścia, pomyślności...

 
Tekst: Linowski Łukasz

 

 


CHOINKA, CHOINKA…..

Dodano: 23 grudnia 2017 18:46  Kategoria: W internacie

Cóż to za święta bez pachnącej lasem choinki?

W przeddzień wigilijnego spotkania wychowankowie przystroili  tradycyjne świąteczne drzewko, które stanęło na korytarzu naszej bursy. Własnoręcznie wykonane ozdoby zawisły na choince by stała się jeszcze piękniejsza i wyjątkowa,  dodając tym samym magii tych świąt.

Foto: Emanuela Misiewicz, Linowski Łukasz

Tekst: Linowski Łukasz

 


„Święty Andrzej Ci ukarze co Ci los przyniesie w darze”

Dodano: 8 grudnia 2017 08:51  Kategoria: W internacie

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. W wigilię św. Andrzeja każdy chce poznać co go czeka w niedalekiej przyszłości.

W celu uczczenia tego święta 30.11.2017 w bursie zorganizowano zabawę andrzejkową. Na tę okoliczność stołówka zmieniła się w klimatyczny salon wróżb. Lanie wosku, filiżanki „kim będę w przyszłości”, czy ciasteczka z wróżbą to tylko niektóre atrakcje, które spowodowały, że  andrzejkowy wieczór był magiczny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wróżka Ilona, która dzięki magicznej lampie i talii kart przepowiadała cechy przyszłego męża  bądź żony. Na wszystkich uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek przygotowany poprzedniego dnia przez wychowanków na zajęciach kulinarnych. Wieczór dostarczył nam wielu pozytywnych emocji.

Test i Foto: P. Biermann-Rydzewska

 


PAMIĘTAMY….

Dodano: 31 października 2017 08:49  Kategoria: W internacie

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”

Wiesława Szymborska

 

Wokół każdego z nas w dalszej lub bliższej okolicy znajdują się miejsca szczególne, rzadko odwiedzane, o których nie tylko warto,  ale trzeba pamiętać! Nekropolie, przydrożne  kapliczki, bo o nich mowa  są wyrazem naszej kulturowej tożsamości o którą mamy obowiązek dbać - myślą, mową i uczynkiem.

Czytaj dalej ...


Dzień chłopaka w bursie

Dodano: 3 października 2017 08:09  Kategoria: W internacie

Dzień Chłopaka świętowaliśmy  w tym roku w bursie w czwartek 28.09.2017r. W tym uroczystym dniu dziewczęta życzyły chłopcom wielu uśmiechów, dużo radości, spełnienia marzeń i samych sukcesów. Dziewczęta przygotowały dla  nich ciekawe niespodzianki: każdy otrzymał balonik z „zestawem prawdziwego mężczyzny”.  Męska część społeczności bursy z uśmiechami na twarzach podziękowała koleżankom za przygotowanie uroczystości. Wieczór upłynął nam w niezwykle miłej atmosferze.

 

Tekst i foto: P. Biermann-Rydzewska


1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top