Aktualności z internatu

„Święty Andrzej Ci ukarze co Ci los przyniesie w darze”

Dodano: 8 grudnia 2017 08:51  Kategoria: W internacie

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. W wigilię św. Andrzeja każdy chce poznać co go czeka w niedalekiej przyszłości.

W celu uczczenia tego święta 30.11.2017 w bursie zorganizowano zabawę andrzejkową. Na tę okoliczność stołówka zmieniła się w klimatyczny salon wróżb. Lanie wosku, filiżanki „kim będę w przyszłości”, czy ciasteczka z wróżbą to tylko niektóre atrakcje, które spowodowały, że  andrzejkowy wieczór był magiczny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wróżka Ilona, która dzięki magicznej lampie i talii kart przepowiadała cechy przyszłego męża  bądź żony. Na wszystkich uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek przygotowany poprzedniego dnia przez wychowanków na zajęciach kulinarnych. Wieczór dostarczył nam wielu pozytywnych emocji.

Test i Foto: P. Biermann-Rydzewska

 


PAMIĘTAMY….

Dodano: 31 października 2017 08:49  Kategoria: W internacie

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”

Wiesława Szymborska

 

Wokół każdego z nas w dalszej lub bliższej okolicy znajdują się miejsca szczególne, rzadko odwiedzane, o których nie tylko warto,  ale trzeba pamiętać! Nekropolie, przydrożne  kapliczki, bo o nich mowa  są wyrazem naszej kulturowej tożsamości o którą mamy obowiązek dbać - myślą, mową i uczynkiem.

Czytaj dalej ...


Dzień chłopaka w bursie

Dodano: 3 października 2017 08:09  Kategoria: W internacie

Dzień Chłopaka świętowaliśmy  w tym roku w bursie w czwartek 28.09.2017r. W tym uroczystym dniu dziewczęta życzyły chłopcom wielu uśmiechów, dużo radości, spełnienia marzeń i samych sukcesów. Dziewczęta przygotowały dla  nich ciekawe niespodzianki: każdy otrzymał balonik z „zestawem prawdziwego mężczyzny”.  Męska część społeczności bursy z uśmiechami na twarzach podziękowała koleżankom za przygotowanie uroczystości. Wieczór upłynął nam w niezwykle miłej atmosferze.

 

Tekst i foto: P. Biermann-Rydzewska


ŁAPY, ŁAPY CZTERY ŁAPY…..

Dodano: 26 września 2017 08:10  Kategoria: W internacie

Dzięki umiejętnościom groomerskim Angeliki Pych z sekcji wolontariatu, nasz „bursowy czworonożny przyjaciel” zyskał nową fryzurę. Fakt…. ciężko  mu było usiedzieć spokojnie podczas strzyżenia, ale trzeba przyznać, że teraz prezentuje się o wiele lepiej. Brawo!!!

Tekst i foto: Linowski Łukasz

 


Ognisko integracyjne

Dodano: 19 września 2017 16:17  Kategoria: W internacie

Dnia 13 września 2017 roku odbyło się ognisko integracyjne w bursie, w którym udział wzięli wychowankowie, kadra pedagogiczna oraz pracownicy obsługi. Młodzież aktywnie włączyła się w przygotowanie spotkania. Podczas ogniska można było zjeść pyszną kiełbaskę i upiec chleb. Znakomita atmosfera przyczyniła się do nawiązania nowych relacji oraz lepszego poznania kolegów i koleżanek. Czas upłynął nam niezwykle szybko i przyjemnie. 

Tekst i Foto: P. Biermann-Rydzewska


1 2 3 4 5 6 7 8 »
jednostka-organizacyjna


Znajdź nas na:

plakat

Przydatne linki

Powiat Olsztyński Kuratorium Oświaty w Olsztynie OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA W ŁOMŻY CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA W WARSZAWIE Ministerstwo Edukacji Narodowej UWM Olsztyn
Back to Top